İnternet dünyasında binlerce web sitesi var. Bildiğiniz web sitelerini 100 katı daha fazlası bilmediğiniz web siteleri mevcut.

Bu internet dünyasında, faydalı web siteleri, eğitici web siteleri, eğlenceli web siteleri gibi bir çok kategoride web sitesi görmeniz mümkün. Sınırı yok. Düşünmeniz yeterli ve oluşturmanızda bir o kadar kolay.

Faydalı Web Siteleri

Gerçekten şaşırtıcı ve bir o kadar da faydalı web siteleri var. Bu yazımda sizi hem şaşırtacak hem de fayda sağlayacak web sitelerini yazdım. Bunlardan en az 1 tanesine vay be adamlar yapmış diyebileceksiniz.

Şaşırtıcı Web Siteleri
Şaşırtıcı Web Siteleri

1) Trend Olan Haberler ve Gelişmeler

Türkiye ‘de trend olmuş haberleri ve gelişmeleri en güncel bir şekilde takip edebileceğiniz bir site öneriyorum size. Bu sitede bir çok gündem haberleri mevcut.

Bir çok haber sitesinin son gelişmeleri mevcut. Farklı haber sitelerin en son gelişmelerini tek bir sayfada bulabilirsiniz.

Site: live trends


2) Eski Gazetelere Yolculuk

İstanbul Üniversitesi Kütüphanesi ve Dokümantasyon Daire başkanlığınca oluşturulan 1928-1942 yılları arasında basılan eski gazeteleri iyileştirerek ve özgün bir şekilde hazırlanarak dijital platforma taşımışlar. Gerçekten inanılmaz bir site ve muhteşem bir çalışma olduğunu söyleyebilirim.

Site: nek.istanbul


3) Kullanıcı Adı Kontrolü

Sosyal medyada, uygulamalarda veya farklı üyelik platformlarında istediğiniz kullanıcı adının daha önce alınmış olup olmadığını yani müsaitlik durumunu gösteren geniş kapsamlı bir site. İşinizi fazlasıyla görecektir.

📢  Resim Arka Plan Silme İşlemi Nasıl Yapılır? | 2 Etkili Yöntem

Bu siteyi kullanarak, kullanıcı adı oluşturma işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Site: Namechk


4) Fotoğrafların Arka Planını Kaldırın

Bu sitede fotoğraflarınızın arka planlarını tek tuş ile silebilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde bu sitede işlem yapabilirsiniz.

Site: remove.bg


5) Kitapların Okuma Sürelerini Öğrenin

Herhangi bir kitabın okuma süresini anında söyleyen kullanışlı bir web sitesi diyebilirim. Kitap okumayı sevenler için harika bir web sitesi.

Kelime sayısını, sayfa sayısını bile söylüyor. Ek olarak kitabın açıklayıcı bir özetini de sunuyor. Daha ne olsun?

Site: howlongtoread.com


6) Dikkat! Huzura Yolculuk

Doğaya karışmak gerçekten insana huzur veriyor. Bunu hepimiz biliyoruz. İş stresi, bir çok sıkıntı derken biraz kafa dinlemek, stres atmak ve huzur bulmak hepimizin hakkıdır.

Bu web sitesi sizi doğanın muhteşem atmosferine götürecek. Hemen ziyaret edin, pişman olmayacaksınız.

Site: asoftmurmur.com


7) Yemek Yapmak Artık Daha Kolay

Mevcutta bulunan sebze, şarküteri veya meyve vb. gıdalar ile hangi yemekleri, tatlıları ve daha fazlasını yapmamızı gösteren muhteşem bir web site. Bu siteyi çok seveceksiniz.

Site: Supercook


8) Eskiye Yolculuk

Eski bilgisayar programları, yazılımlar hatta oyunların bulunduğu bir web sitesi. Bir programın veya oyunun eski sürümlerine bakabilir hatta indirebilirsiniz. Oldukça geniş kapsamlı bir web site.

Site: oldversion


9) Hadi Spor Yapalım

Bu site harbiden inanılmaz. Vücudunuzda istediğiniz bir bölgeyi nasıl geliştirebileceğinizi gösteriyor. Vücut yapmak veya zayıflamak isteyenler için biçilmiş kaftan bir site.

Site: musclewiki


10) Binlerce Ücretsiz Fotoğraf

Birbirinden profesyonel ve tamamen ücretsiz binlerce resimleri ve videoları bu iki sitede bulabilirsiniz. Tamamen ücretsiz ve telif hakkı içermiyor. Şahsen bende kullanıyorum bu siteleri.

Site: pexels.com ve pixabay.com

Faydalı Web siteleri konulu yazımın sonuna gelmiş durumdayız. Sizlerde eklemek istediğiniz şaşırtıcı ve faydalı web siteleri var ise yorumlar kısmına eklemenizi rica ediyorum.

Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen.

📢  Güçlü Şifre Oluşturma Araçları | 3 Adet Site