İnstagram Yorum Sabitleme Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

İnstagram günümüzde en popüler sosyal medya platformlarından biri haline gelmiş durumda. Günden güne birçok özelliği de beraberinde getiriyor. Facebook’un kuruluşundan biri olan İnstagram mayıs aylarında test çalışmalarına başladığı “yorum sabitleme ve toplu yorum silme” özelliğini kullanımına sunmaya başladı.

İnstagram Yorum Sabitleme Nedir?

Paylaşımlarınızın altına yapılan yorumlardan, beğendiğiniz veya ilginizi çeken 3 yorumu üst sıralara taşıyabilme özelliğidir. Kısaca açıklamak gerekirse “sabitle” seçeneği ile yorum sayfasında en başa taşıabilirsiniz.

İnstagram bu özellikle birlikte 3 yorumu sabitlenebilir hale getirmiş oldu. Bu gelen güncelleme beraberinde 25 adet yoruma kadarda toplu olarak silme işlemini artık yapabileceğiz. Bu yenilik ile paylaşım yapan kişi için yorumları yönetme açısından bir üst seviyeye çıkardı diyebiliriz.

Yorum Sabitleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Öncelikle telefonunuzun marketinden İnstagram güncellemesi olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Güncelleme var ise güncellemeyi uygulayın.

instagram yorum sabitleme
İnstagram Yorum Sabitleme

iOS İşletim Sistemli Akıllı Telefonlarda

iOS işletim sistemli akıllı telefonlarda paylaşımınızın altındaki yorumu sola kaydırıyoruz. Bu şekilde 4 seçenekli bir yarım panel açılacaktır. Buradaki “raptiye” simgesine tıklayarak yorumu sabitleyebilirsiniz.

Android İşletim Sistemli Akıllı Telefonlarda

Android işletim sistemli akıllı telefonlarda paylaşımınızın altındaki yoruma basılı tutarak üst tarafta açılan yarım panelde “raptiye” simgesine tıklayarak yorumu sabitleyebilirsiniz.

İnstagram Toplu Yorum Silme

Bu güncelleme ile beraberinde, “toplu olarak yorum silme” özelliğide gelmiş durumda. Bu sayede istemediğiniz ve uygun olmadığını düşündüğünüz yorumları silme işlemi yapabilirsiniz.

Tek seferde 25 adet yorumu silebiliyoruz. Gün geçtikçe kullanıcı dostu olmaya özen gösteren instagram bu adımlar ile bir seviye daha atlamış oldu. Sahtekarlık, taciz ve şüpheli durumlara savaş açan instagram bu özelliği ile de yönetimi ele almamızı hedeflemiş gözüküyor.

Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen.

İletişim sayfasından iletişime geçebilirsiniz.