10 Maddede Kendini İyi Hissetmenin Püf Noktaları

Her şey mükemmel giderken bir anda kendimizi çıkmaz sokakta bulabiliyoruz. Yaptığımız onca güzel şeyden hiçbir şekilde keyif alamama durumuna düşüyoruz. Bir anda karalar bağlıyoruz. Yaşama sevincimiz azalıyor.

kendini iyi hissetmenin püf noktaları

Bu 10 maddede kendini iyi hissetmenin püf noktalarını birlikte göz atacağız. Eminim daha iyi hissedeceksin.

1) Güzel Bir Uyku

Güzel Bir Uyku Uyu

Her şeyin başında şöyle en az 7 saat güzel bir uyku hem ruhsal hem de fiziksel olarak kendini toparlanmanda büyük bir yardımcı olacaktır.


2) Rahat ve Bol Pijamalar

Rahat ve Bol Pijamalar Giy

Günümüzde dar giyim moda artık. Gün içinde giydiğiniz kıyafetlerden kurtulun. Evde şöyle rahatça geniş pijamalarınızı çekin üstünüze. Rahatlığı hissedin vücudunuzu nefeslendirin.


3) Sıcak Bir Kahve

Sıcak Bir Kahve İç

Kokusu zaten ruha şifa. Tüm gün üzerinizdeki olumsuzlukları ve stresi sıcak bir kahve ile atın. Kokusunu içinize çekin. Küçük bir tebessüm ile rahatlayın.


4) Doğaya Koş

Doğaya Koş ve Yürü

Kendini doğaya bırak. Güzel bir yürüyüş yap. Yeşillikler arasında salına salına yürü. Sonra bir anda koşmaya başla. Hafif yağmur yağsa tadından yenmez. Doğa ile iç içe olmak ruhuna çok iyi gelecek. Çok iyi hissedeceksin.


5) Kendini Şımart

Kendini Şımart ve Çikolata Ye

Kendini arada şımartmak iyi gelecektir. Mesela alışveriş yapabilirsin. Çok sevdiğin bir tatlıyı yiyebilirsin. Çikolata mesela mutluluk hormonunu coşturacaktır. Güzel bir mekana gidip yemek yiyebilirsin. Deliler gibi abur cubur ye bence 😉


6) Akvaryum Kur ve Otur İzle

akvaryum balığı

Güzel bir akvaryum kur ve renkli akvaryum balıkları besle. Otur karşısına onların güzel renkleri arasında huzura kavuş. Lepistes, Moli veya Kılıçkuyruk gibi akvaryum balıkları besleyebilirsin. Onları izlemek seni çok iyi hissettirecek.


7) Dostlarını Ziyaret Et ve Sohbete Başla

sohbet etmeye başla

En yakın dostlarının ziyaretine git. Dertleş ve sohbete dal. İçini dök, dertleş. Güzel bir sohbet seni rahatlatacaktır.


8) Hayal Dünyasına Yolculuk Yap

hayal kur

Parayla mı? Hayır tabiki bedava. Uzan yatağına, hayal et. Ne yapmak istiyorsan hayalini kur. Güzel şeyler düşün. Gözlerini kapat.


9) Güzel Bir Duş Keyfi Yap

dus keyfi

Ilık bir duş keyfi çok iyi gelecektir. Vücudunuzu bu keyiften mahrum bırakmayın. Rahatlayın be gevşeyin.


10) Müzik Dinlemelisin

muzik dinle

Müzik dediysem öyle vurdulu kırdılı değil. Rahatlatıcı müzikler. Klasik müzik mesela veya türkü. Pop, rock gibi müzikler kötü hissetmen durumunda iyi gelmeyecektir. Mesela Doğa İçin Çal kanalındaki türküler seni çok iyi hissettirecektir.

Evet 10 maddede kendini iyi hissetmenin püf noktalarını senin için yazdım. Gerisi sana kalmış. Durma harekete geç ve iyi hisset.

İletişim sayfasından iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıda bulunan görsellerin tasarımı tarafımca, Canva.com sitesinde yapılmıştır.