Kendini iyi hissetmenin püf noktaları bu yazımda.

Her şey mükemmel giderken bir anda kendimizi çıkmaz sokakta bulabiliyoruz. Yaptığımız onca güzel şeyden hiçbir şekilde keyif alamama durumuna düşüyoruz. Bir anda karalar bağlıyoruz. Yaşama sevincimiz azalıyor.

İnsanoğlu böyledir aslında, en azında bir çoğumuz. Anında çökebiliyoruz. Çözüm aramak yerine o kötü durumu yaşamaya devam ediyoruz. Gerçekten istese insan kurtulamaz mı bu karanlıktan.

Kendini İyi Hissetmenin Püf Noktaları

Bu yazımda, sizi aşırı motive edebilecek ve kendinizi daha iyi hissetmenize olanak sağlayacak pratik çözümler listesi hazırladım. Ama listeden çok sizin bunu istemeniz daha önemlidir. Her olumsuzlukta diz çökmek değil, yeniden başlamak gerekir.

Gelin bakalım listemizde neler var.

1) Düzenli Uyku

Her şeyin başında şöyle en az 7 saat güzel bir uyku hem ruhsal hem de fiziksel olarak kendini toparlanmanda büyük bir yardımcı olacaktır. Uyku düzeninize dikkat etmelisiniz..

Düzenli Uyku
Düzenli Uyku

2) Rahat Pijamalar

Günümüzde dar giyim artık moda. Gün içinde giydiğiniz kıyafetlerden kurtulun. Evde şöyle rahatça geniş pijamalarınızı çekin üstünüze. Rahatlığı hissedin vücudunuzu nefeslendirin.

rahat pijama
Rahat Pijamalar

3) Sıcak Bir Kahve

Kokusu zaten ruha şifa. Tüm gün üzerinizdeki olumsuzlukları ve stresi sıcak bir kahve ile atın. Kokusunu içinize çekin. Küçük bir tebessüm ile rahatlayın.

Sıcak Bir Kahve
Sıcacık Bir Kahve

4) Doğada Spor

Kendini doğaya bırak. Güzel bir yürüyüş yap. Yeşillikler arasında salına salına yürü. Sonra bir anda koşmaya başla. Hafif yağmur yağsa tadından yenmez. Doğa ile iç içe olmak ruhuna çok iyi gelecek. Çok iyi hissedeceksin.

📢  Boş Zamanlarda Evde Yapılmasını Önerdiğim 10 Eylem ⌛
Doğada Spor Yap
Doğada Spor Yap

5) Kendini Şımart

Kendini arada şımartmak iyi gelecektir. Mesela alışveriş yapabilirsin. Çok sevdiğin bir tatlıyı yiyebilirsin. Çikolata mesela mutluluk hormonunu coşturacaktır. Güzel bir mekana gidip yemek yiyebilirsin. Deliler gibi abur cubur ye bence 😉

Kendini Şımart
Kendi Şımart

6) Akvaryum Kur ve Otur İzle

Güzel bir akvaryum kur ve renkli akvaryum balıkları besle. Otur karşısına onların güzel renkleri arasında huzura kavuş. Lepistes, Moli veya Kılıçkuyruk gibi akvaryum balıkları besleyebilirsin. Onları izlemek seni çok iyi hissettirecek.

Akvaryum Balığı
Akvaryum Balığı

7) Dostlarını Ziyaret Et ve Sohbete Başla

En yakın dostlarının ziyaretine git. Dertleş ve sohbete dal. İçini dök, dertleş. Güzel bir sohbet seni rahatlatacaktır.

Ayrıca dedikodu iyidir, çekip çekiştir 🙂

Sohbet et
Sohbet Et

8) Hayal Dünyasına Yolculuk Yap

Parayla mı? Hayır tabi ki bedava. Uzan yatağına, hayal et. Ne yapmak istiyorsan hayalini kur. Güzel şeyler düşün. Gözlerini kapat.

Hayal Kur
Hayallere Dal

9) Güzel Bir Duş Keyfi Yap

Ilık bir duş keyfi çok iyi gelecektir. Vücudunuzu bu keyiften mahrum bırakmayın. Rahatlayın be gevşeyin. Temizlik hissi sana çok iyi gelecek.

Duş Keyfi
Duş Keyfi

10) Müzik Dinlemelisin

Müzik dediysem öyle vurdulu kırdılı değil. Rahatlatıcı müzikler. Klasik müzik mesela veya türkü. Pop, rock gibi müzikler kötü hissetmen durumunda iyi gelmeyecektir.

Mesela Doğa İçin Çal Youtube kanalında ki türküler seni çok iyi hissettirecektir.

Müzik Dinle
Müzik Dinle
  • Resim Yap
  • Boyama Kitabı Boya
  • Temizlik Yap
  • Sosyal Medyada Video İzle
  • Nargile Keyfi Yap
  • Tatil Yap
  • Aksiyon Dolu Sporlar Yap

Evet 10 maddede kendini iyi hissetmenin püf noktalarını senin için yazdım. Gerisi sana kalmış. Durma harekete geç ve iyi hisset.