Şaşırtıcı ve Faydalı Web Siteleri ⬇️

İnternet dünyasında binlerce web sitesi var. Hemen her gün birçok web sitesine giriyoruz. Karşımıza işlerimizi kolaylaştıracak veya merak ettiklerimizin cevaplarını alabileceğimiz siteler çıkıyor.

Gerçekten şaşırtıcı ve bir o kadar da faydalı web siteleri var. Bu yazımda sizi hem şaşırtacak hem de fayda sağlayacak web sitelerini yazdım. Bunlardan en az 1 tanesine vay be adamlar yapmış diyebileceksiniz.

sasirtici ve faydali web siteleri
Şaşırtıcı Web Siteleri

Sizler için araştırdım, haydi başlayalım…

1# Trend Olan Haberler ve Gelişmeler 🧐

Türkiye’de trend olmuş haberleri ve gelişmeleri en güncel bir şekilde takip edebileceğiniz bir site öneriyorum size. Bu sitede haberler var, google son gelişmeler var, youtube son gelişmeler ve twitter trendleri mevcut. Tek sitede her şey mevcut.

Site: live trends


2# Eski Gazetelere Yolculuk 👍

İstanbul Üniversitesi Kütüphanesi ve Dokümantasyon Daire başkanlığınca oluşturulan 1928-1942 yılları arasında basılan eski gazeteleri iyileştirerek ve özgün bir şekilde hazırlanarak dijital platforma taşımışlar. Gerçekten inanılmaz bir site ve inanılmaz bir çalışma olduğunu söyleyebilirim. 😍

Site: nek.istanbul


3# Kullanıcı Adı Kontrolü ✍️

Sosyal medyada, uygulamalarda veya farklı üyelik platformlarında istediğiniz kullanıcı adının daha önce alınmış olup olmadığını yani müsaitlik durumunu gösteren geniş kapsamlı bir site. İşinizi fazlasıyla görecektir.

Site: Namechk


4# Fotoğrafların Arka Planını Kaldırın 📷

Bu sitede fotoğrafların arka planlarını kaldırabilirsiniz. Hem de tek tuşla anında kaldırıyor.

Site: remove.bg


5# Kitapların Okuma Sürelerini Öğrenin 📚

Herhangi bir kitabın okuma süresini anında söyleyen kullanışlı bir web sitesi diyebilirim. Kitap okumayı sevenler için harika bir web sitesi.

Kelime sayısını, sayfa sayısını bile söylüyor. Ek olarak kitabın açıklayıcı bir özetini de sunuyor. Daha ne olsun?

Site: howlongtoread.com


6# Dikkat! Huzura Yolculuk 🌳

Doğaya karışmak gerçekten insana huzur veriyor. Bunu hepimiz biliyoruz. İş stresi, bir çok sıkıntı derken biraz kafa dinlemek, stres atmak ve huzur bulmak hepimizin hakkıdır.

Bu web sitesi sizi doğanın muhteşem atmosferine götürecek. Hemen ziyaret edin, pişman olmayacaksınız.

Site: asoftmurmur.com


7# Yemek Yapmak Artık Daha Kolay 🥣

Mevcutta bulunan sebze, şarküteri veya meyve vb. gıdalar ile hangi yemekleri, tatlıları ve daha fazlasını yapmamızı gösteren muhteşem bir web site. Bu siteyi çok seveceksiniz.

Site: Supercook


8# Eskiye Yolculuk 👵

Eski bilgisayar programları, yazılımlar hatta oyunların bulunduğu bir web sitesi. Bir programın veya oyunun eski sürümlerine bakabilir hatta indirebilirsiniz. Oldukça geniş kapsamlı bir web site.

Site: oldversion


9# Hadi Spor Yapalım 👟

Bu site harbiden inanılmaz. Vücudunuzda istediğiniz bir bölgeyi nasıl geliştirebileceğinizi gösteriyor. Vücut yapmak veya zayıflamak isteyenler için biçilmiş kaftan bir site.

Site: musclewiki


10# Binlerce Ücretsiz Fotoğraf 🆓

Birbirinden profesyonel ve tamamen ücretsiz binlerce resimleri bu iki sitede bulabilirsiniz. Tamamen ücretsiz ve telif hakkı içermiyor. Şahsen bende kullanıyorum bu siteleri.

Site: pexels.com ve pixabay.com

Şaşırtıcı ve Faydalı Web siteleri konulu yazımın sonuna gelmiş durumdayız. Sizlerde eklemek istediğiniz şaşırtıcı ve faydalı web siteleri var ise yorumlar kısmına eklemenizi rica ediyorum.

Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen.

İletişim sayfasından iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıda kullanılan görseller Pixabay sitesinde alınmıştır.