Malumunuz güvenlik her zaman önemlidir. Mail şifrelerimiz, online oyun şifreleri, sosyal medya şifreleri gibi bir çok platformda şifreler kullanıyoruz. Bu şifrelerin oldukça güçlü olması gerekir. Aksi takdirde, bir çok saldırılarda hesaplarımız kolayca 3. şahısların eline geçebilir. Bir şey olmaz demeyin, emin olun 3. şahıslar bir şeyler oldurur.

Tavsiye Yazı: Güçlü Şifre Nedir?

Bu yazımda güçlü şifreler oluşturma adına, işinize yarayacak 3 online şifre oluşturma araçlarını göstereceğim. Güvenliğinizi üst düzeye çıkaracak oldukça başarılı araçlar bunlar.

O zaman go 🔥

Şifre Oluştururken Dikkat Edilmesi Gerekenler ⚠️

  • Şifre Uzunluğu en az 8 haneli olmalıdır.
  • Şifre sayı, harf ve simge içermelidir.
  • Peşi sıra gelen karakterlerden oluşmamalıdır. Örnek: 123445, abcde, abccba gibi.
  • Şahsi bilgilerinizi içeren şifreleme yöntemleri kullanmayın. (Doğum tarihi, aileniz ile ilgili, telefon numarası gibi)
  • Her platformda farklı şifreler kullanmalısınız.
  • Oluşturduğunuz şifreleri 15 günde ara ile güncellemelisiniz.
  • Şifrelerinizi chrome, opera, mozilla gibi web tarayıcılarında kesinlikle kayıt altında bırakmayın.
  • Şifrelerinizi özellikle üst düzey korunması gereken hesaplarınızın şifrelerini, dijital ortamlarda saklamayın. Not defteri kullanmanızı öneririm.

Şifre Oluşturmak İçin 3 Online Site 📌

Dostlar bu sitelerde çok basit ve hızlı bir şekilde güçlü şifreler oluşturabilirsiniz. Detaylı nasıl yapılır? Gibi bir anlatım sergilemeyeceğim. Zaten sitelere girince basit bir şekilde işlemleri yapabileceksiniz.

İsimKayıt Güçlü Şifre Oluşturma Aracı

Resimde de görüldüğü gibi, 128 karaktere kadar şifre oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz şifrenin ne kadar güvenli olduğunuda size gösteriyor. Bu şekilde güçlü ve güvenilir şifreler oluşturabilirsiniz.

Siteye Git

İsimKayıt Şifre Oluşturma
İsimKayıt Şifre Oluşturma

Avast Şifre Oluşturucu

Avast ile güçlü şifre oluşturmak çok basit. Burada en fazla 50 karakter uzunluğunda şifreler oluşturabiliyorsunuz. Karakter seçme butonları ile istediğiniz kombinasyonları oluşturabilirsiniz. Bu panelde de oluşturduğunuz şifrelerin güvenlik derecesiniz görebiliyorsunuz.

Siteye Git

avast şifre oluşturma aracı
Avast Şifre Oluşturma Aracı

Hesaplama.net Sitesi Şifre Oluşturucu

Aslında bir çoğumuzun bildiği ve sürekli kullandığı bir site. Bir çok hesaplama işlemlerinin yapıldığı bir web sitesi. Buradada şifrelerinizi oluşturabilirsiniz. Kullanım açısında biraz karışık fakat burasıda işinizi görecektir.

Siteye Git

hesaplama net sifre olusturucu
Hesaplama.net Şifre Oluşturucu

Gerçekten işinize yarayacak online şifre oluşturmak için toplamda 3 adet site önderdim. Gönül rahatlığıyla buralardan şifrelerinizi oluşturabilirsiniz.

Dikkat ! Arkadaşlar bu sitelerde oluşturduğunuz şifreleri direkt olarak kullanmanızı önermem, ufak karakter değişikliğiyle kullanmanızda fayda var.

Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen.

İletişim sayfasından iletişime geçebilirsiniz.