Blog veya web sitelerde içerikleri hızlı bir şekilde arama motorlarına sunmak isteriz. WordPress bunu otomatik yapıyor fakat bu işlem oldukça yavaş ilerliyor. İçeriklerimizi ve değişiklikleri daha hızlı indexlemek için 5 ping sitesini sizler için anlatacağım.

Bu 5 ping sitesi ile WordPress Hızlı İndex Alma işlemini en sağlıklı bir şekilde yapabileceksiniz.

İndex Ne Demek ?

İndex, arama motorlarının yani Google, Yandex, Bing, Yahoo gibi platformların siteleri taraması ve bu sitelerin içeriklerini ve sayfaları dizinlerine eklemesidir. Bu şekilde kendi kullanıcılarına bir sıralama sunarlar.

WordPress Hızlı İndex Alma Yöntemleri

Bu 5 ping sitesi ile, içeriklerinizi daha hızlı bir şekilde indexlemek oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Tabi bu siteleri aynı anda peş peşe kullanmamanız önemlidir. Aksi takdirde sitenizi “SPAM” durumuna düşebilirsiniz.

Size ilk önerim buradaki yazımı okumanız ve gerekli düzenlemeleri WordPress yönetim panelizde uygulamanız. Sonrasında aşağıda ki ping servislerini inceleyip kullanabilirsiniz.

Feed Shark Ping Servis Sitesi

Bu ping servis sitesi oldukça başarılı bir site. Şahsen kullanıyorum. Web sitenizi veya blog sitenizi hızlı bir şekilde tanıtımını yapabiliyor. Tamamen ücretsiz bir servisdir.

Web sitenizi doğrudan tanıtabiliyor. RSS Feed içeriğinizi ve Podcast yayınlarınızı da aynı anda tanıtabiliyor. Aşağıda bulunan görsellere bakarak sırası ile sizlerde uygulayabilirsiniz.

feed shark ping servisi
1. Adım
feedshark 2
2. Adım
feedshark 3
3. Adım

Son adımda yapmanız gereken “Turbo Modu” seçmeniz ve güvenlik kontrolünü doldurarak “Chomp Chomp” butonuna tıklamanız. Biraz bekledikten sonra size bilgi mesajı verecektir. İşlem sadece bu kadar, geri kalanı site hallediyor.

Ping o Matic Ping Servis Sitesi

Bu sitede aynı görevi görmekte fakat, daha az servis sağlayıcısı vardır. Bunun sebebi düzenli olarak kontrol etmesidir. Oldukça önemli servisleri kullanmaktadır. İçerikleriniz ile ilgili Pingleme yapmaktadır.

Doğrudan sitenizin Anasayfasına odaklanıyor. Bu sayede mevcut sitenizin kendi kategorisinde sıralamasını olumlu yönde etkiliyor. RSS bağlantılarınızı da ekleyebilirsiniz.

wordpress hızlı index alma
1. Adım
ping o matic 2
2.Adım

2. adımda gördüğünüz gibi bu 4 servis ile gerekli pingleme işlemini yapmış oluyor.

Diğer pig servisleride aynı mantıkla çalışmaktadır. Kullanımları oldukça kolaydı. Aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bu ping sitelerini sorunsuz bir şekilde kullanarak hızlı indexleme yapabilirsiniz. Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Mutlu bloglar…

İletişim sayfasından iletişime geçebilirsiniz.