WordPress Ping Optimizer Eklentisi Kullanımı

Bir önceki yazımda kullanabileceğiniz Güncel WordPress Ping Servisleri 2020 listesini yazmıştım.

Bu yazımda bu servisleri doğru kullanmanın en basit yolunu açıklayacağım. WordPress Ping Optimizer Eklentisi Kullanımı bu konuda oldukça önemlidir. Bunun sebebi web sitemizin Google tarafından “SPAM” olarak algılanmasını engellemektir. Bir nevi bu servisleri kötüye kullanma gibi bir algı bırakmamaktır.

Eklentiyi buradan güncel olarak indirip kurabilirsiniz…

WordPress Ping Optimizer Eklentisi Kullanımı Avantajları

Bu eklenti sayesinde güncellediğimiz veya yeni yazdığımız içerikleri belirli aralıklarla SPAM etkisi yaratmadan pinglemeye yarıyor. Girdiğiniz ping servisleri otomatik kendi tarafına çekiyor. Daha hızlı ve doğru bir pingleme yapmamıza olanak sağlıyor.

Çünkü wordpress 1 harf bile güncelleseniz yazılarınızda bunu hemen arama motorlarına bildiriyor ve gereksiz bir işlem yapıyor. Çünkü bu durum sağlıklı değildir. SPAM yemenize neden olabilecek en büyük etkenlerden biridir.

WordPress Ping Optimizer Eklentisi Ayarları

Eklentiyi yükledikten ve etkinleştirdikten sonra aşağıdaki yönergeleri takip ederek sizler de gerekli ayarları yapabilirsiniz.

Adım 1: Ayarlar > WordPress Ping Optimizer sekmelerini tıklıyoruz.

wordpress ping optimizer eklentisi kullanımı anlatım
WordPress Ping Optimizer 1. Adım

clean options 2 1

Resimde 1 Nolu Kısım: Bu kısım sizin Ayarlar>Yazma>Servisleri Güncelle kısmına eklediğiniz “ping servisleri” kısmıdır. Eklenti otomatik olarak buraya ekler.

Resimde 2 Nolu Kısım: Burayı işaretleyerek aktif hale getiriyoruzç

Resimde 3 Nolu Kısım: Bu kısımda zamanlama ayarı yapabilirsiniz ve öneririm. Burada Ping at most kısmına 1 ve times within kısmına 15 yazabilirsiniz.

Resim 4 Nolu Kısım: Sonrasında “Save Settings” diyerek ayarları kayıt ediyoruz.

Resim 5 Nolu Kısım: Tüm ayarları yaptıktan sonra ön bir ping’leme yapmak için “Ping Now” diyoruz.

Son olarak aynı ekranda yapılan işlemlere dair bir kayıt defteri bulunur. Buradan da yapılan işlemleri görebilirsiniz. “Clear Log” diyerek geçmiş kayıtları temizleyebilirsiniz.

Evet “WordPress Ping Optimizer Eklentisi Kullanımı” konulu yazımın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Yorumlarınızı eksik etmeyiniz. Mutlu bloglar.

İletişim sayfasından iletişime geçebilirsiniz.